צור קשר אינטרנטולוגיה תמיכה מדיה ואינטראקטיב אתרי אינטרנט מוצרים ושירותים אודותינו דף הבית
אינטרנטולוגיה > מדריכים וטכנולוגיות > מדריך כרטיסי זיכרון ניידים
 

מדריך כרטיסי זיכרון ניידים


הפתרון לחופש לאגור מידע מבלי לרוץ למחשב לפרוק מטען או למחוק מידע שאולי נזדקק לו בעתיד, טמון בכרטיס הזיכרון הנייד. ואת זה אל תשכחו.
כרטיס הזיכרון, מי צריך אותו?
כמו בכל אלמנט דיגיטלי, המידע הנצבר במהלך השימוש צריך שיהיה לצידו בית הולם שיאגור אותו זמנית או באופן קבוע. כרטיס הזיכרון הינו כרטיס בעל שימושים מגוונים במספר מוצרים לאגירת מידעים נחוצים. כרטיס הזיכרון מוצע כיום במגוון רחב של מוצרים דוגמת מחשבי כף יד, נגנים ואף מכשירי סלולר מתקדמים.
 
אם נשליך שימושי הכרטיס למצלמה הדיגיטלית, הרי שהמדובר על תחליף דיגיטלי של סרט הפילם הטוב והישן, למי שעוד זוכר. גודלם הקטנטן של כרטיסי הזיכרון הניידים, נותן את החופשיות לשאת כרטיסי זיכרון נוספים במקרים בהם אגירת המידע הצפוי נסתר ברובו על הגלוי, או במקרים בהם פריקת המידע לא צפויה בצורה תכופה דוגמת נסיעות ארוכות.
 
גודלו של כרטיס הזיכרון קובע את מספר התמונות או המידע אותו נוכל לאגור ע"ג כרטיס יחיד, לפני החובה לפריקת המידע שבו, למחשב. כמובן שככל שיגדל גודלו של הזיכרון כך ייטב ויאפשר יותר מידע לאגור או זמן בין פריקה לפריקה. יש לזכור כי ככל שגודל מגות המצלמה גבוהות יותר כך גודל הזיכרון הנדרש או לחילופין מיעוט התמונות בכל מגה נתון.
 
סוגי כרטיסי זיכרון
כיום מוצעים בשוק מגוון כרטיסי זיכרון, שלרוב אינם עומדים בתאימות האחד לשני. כל סוג כרטיס פועל בטכנולוגיה יחודית המאפיינת אותו בלבד. מרכיב מידע החשוב בעת בחינת מצלמה וסוג הזיכרון הנלווה לו. בפרט אם המדובר במצלמה שנייה או שדרוג מוצר קיים שבו היה בעבר כרטיס, שיוכל לשמש או לחסוך קניית כרטיס חדש.
 
מגוון סוגי הכרטיסים המוצעים כיום מכילים לא מעט אותיות הדומות, אך שונות, ובעיקר מבלבלות. סוגי הכרטיסים העיקריים היכולים ליהיות מוצעים בעת רכישת מצלמות הם כרטיסי ה- CF Compact Flash, MS Memory Stick, SD Secure Digital, כרטיסי xD וכרטיסי SM Smart Media.
 
מה אומר כל אחד?
כרטיס ה- CF Compact Flash: כרטיסי הזיכרון היותר וותיקים בשוק והפופולריים בקרב המצלמות הדיגיטליות. זכו לגדולה בשנות ה- 90 בעולם מוצרי הזיכרונות ומאז איבדו מנתחם לזיכרונות ה- SD. עם זאת, בקרב מצלמות ה- SLR (דיגיטליות מקצועיות) נוכחות ה- CF עדיין עיקרית. כרטיסי ה- CF בגרסתם השלישית העתידה להיכנס לתודעה, מגיעים לגדלי זיכרון של עד ל- 12GB ובמהירויות כתיבה\קריאה של 66MBps.
 
כרטיס ה- SD Secure Digital: סוגי כרטיסים ההופכים לעיקריים בשוק מצלמות הדיגיטליות הבינוניות ומטה ובאה כתחליף מתחרה לכרטיסי ה- SM SmartMedia עם יתרון במהירויות קריאה\כתיבה לעומת כרטיסי ה- CF. כרטיסי ה- SD וכרטיסי ה- MMC Multi Media Cards הינם שני סוגי כרטיסי זיכרון כמעט זהים ובשל זהותם במראה ותאימותם אחד לשני, לעיתים מגיעים במפרטי הרכישה באותה נשימה SD/MMC. עיקר ההבדל ביניהם אך לא מבוטל, הוא ביתרונו של כרטיס ה- SD בתמיכתו בגדלי זיכרון של עד 4GB מה שלא כל כך מאופשר ב- MMC שגדלי הזיכרונות המוצעים בו מגיעים מוגבלים עד 128MB ומהירויות קריאה\כתיבה של 2.5MBps.
גרסתם המשופרת של כרטיסי ה- SD הם ה- SD Extreme המגיעים נכון להיום ל- 4GB ומהירויות תעבורה של 20MBps.
 
כרטיס ה- MS Memory Stick: כרטיסי זיכרון ה- MS הינם בין הכרטיסים הוותיקים שיצאו לשוק, בשנת 1998. בשל כך, סוג זה יוכל לשרת את מוצרי הצילום הנושנים יותר, לאלו המבקשים פתרון לשדרוג זיכרון קיים. נכון להיום במוצרים החדישים יותר, כרטיסים אלו יימצאו בעיקר במוצרי הצילום הדיגיטליים של SONY ויתר משפחת מוצריהם – PDA, MP3 וסלולר. ספק נוסף בו עשויים להימצא זיכרונות אלו הם מוצרי הצילום של SAMSUNG בעיקר לתמיכה בתמונות סטילס. כרטיסי אלו בתצורתם הבסיסית מוצעים עד לגדלים של 256MB. גרסת ה- MS המשופרת מגיעה בצורת כרטיסי ה- MS PRO היכולים להגיע תיאורטית עד לגדלים של 32GB. עם זאת, גדלי ה- 4GB נכון ל- 2005 הם האקטואלים, ופנייתם בעיקר לתחום מוצרי הסלולר וה- PSP. בשורת כרטיסי ה- MS PRO היא במהירות התעבורה הניתנת בכרטיסים אלו, המגיעות עד ל- 20MBps לעומת כ- 2MBps בגרסאות ה- MS הקודמות.
 
כרטיס ה- SM Smart Media: כרטיס זיכרון בפורמט פעולה מבית טושיבה שהושק בשנת 1995 והגיעה לגדולתה בשנת 2001 עם נתח שוק של כ- 50% בתחום מוצרי הצילום הדיגטליים. המודבק כיום למתי מעט של מוצרים מכך גדליו המקסימליים המוצעים, עד 128MB. איתו תתקלו בתקופות הנוכחיות, רק במקרה..
 
כרטיס ה- xD: אלו סוגי כרטיסי חדשים יחסית שהושקו בשנת 2002. ייוצרו ייחודית למוצרי הצילום הדיגיטליים של חברות אולימפוס ופוגי. בנוסף, גם בחלק ממוצרי סמסונג ניתן למצוא לעיתים את כרטיסי ה- xD. כרטיסי זיכרון אלו מוצעים בגדלים של עד 512MB. בשנת 2005 יצאה גרסת ה- M בקיבולות זיכרון צפויות של 1GB.
 
באדיבות Telcoshops.com
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר
 
 
 
 
אינטרנטולוגיה
בניית אתרים
קידום אתרים
מחשבים
התחברות לאינטרנט
מדריכים וטכנולוגיות
תמיכה ושאלות נפוצות
 


דף הבית | אודותינו | מוצרים ושירותים | אתרי אינטרנט | צור קשר | תמיכה טכנית | אינטרנטולוגיה | כניסה לניהול
בדיקת דואר | חיפוש דומיין | חנות וירטואלית | מפת אתר | תנאי שירות והצהרת פרטיות | Ccom IT

© 2021, סיקום - אינטרנט מרקטינג סנטר . כל הזכויות שמורות