צור קשר אינטרנטולוגיה תמיכה מדיה ואינטראקטיב אתרי אינטרנט מוצרים ושירותים אודותינו דף הבית
אינטרנטולוגיה > מחשבים > המדריך המלא לאחריות שלאחר רכישה
 

המדריך המלא לאחריות שלאחר רכישה


רס"ר יחידת המילואים שלי תמיד הזכיר לנו: "לפני שאתה מתחתן, תחשוב ממי תתגרש...". כך גם ברכישת מוצר. חשבו מה יכול לקרות כאשר המוצר לפתע יפסיק להיות מה שהיה קודם לכן.
 
בעת רכישת מוצר, כל הצדדים מרוצים. אתם מרוצים מרכישת המוצר אותו רציתם, והמוכר שמח על עוד מכירה מוצלחת. המוצר נראה מושלם, ולא נראית שום סיבה לבעיות באופק.
 
אמצעי תמיכה הכרחיים
ספק טוב עם תודעת שירות צרכנית צריך שיהיו לו את מקסימום הכלים לתמיכה בלקוחותיו. אחרת חובת הבדיקה המוקדמת מוטלת עלינו, שכן לא יהיה לנו על מי להתלונן, אלא על עצמנו.
אמצעים הכרחיים לספקים מקצועניים:
1. מספר תמיכה בשיחת חינם (1-800) או במקסימום, בהשתתפות חלקית שלנו (1-700).
2. אתר אינטרנט לתמיכה והדרכה למוצריו.
3. רשימת תפוצה, לשיקולי הצטרפותנו בלבד, כמובן לעדכוני מידע, עדכוני שדרוג וכדומה.
4. התחייבות לשירות חינם עד בית הלקוח, בימים הראשונים לרכישת המוצר.
5. וגולת הכותרת שעליה כולנו נוהגים לפסוח. ספק טוב, הוא ספק שבעת משלוח\הספקת המוצר, דורש מהלקוח למלא את כתב האחריות למוצר, ולא להמתין שמישהו מהלקוחות יואיל ויזכור לשלוח אותו בדואר יחד עם החשבונית.
 


ספק המספק מוצר ללא מדריך הפעלה בעברית עובר החוק! ובסבירות כי המוצר הוא בייבוא מקביל שלא תמיד על דרך הצנרת המקובלת.
 
לעיתים נוהגים בקלות ראש בשירות גרוע המתקבל, למוצר שנרכש בכמה עשרות שקלים בודדים. צרכנית חשוב שלא לוותר על אחריות ותמיכה נאותה גם אם עלותו זניחה כביכול. הרי לא הייתם זורקים לרחוב שטר של 50 או 100ש"ח, סתם כך. לא?

הכל טמון באותיות הקטנות
קראו את כל מסמך האחריות. לעתים תוכלו למצוא באותיות קטנות פסקאות המתחילות - :"האחריות לא תחול במצב של ...", ושאר תנאי אחריות המצמצמים למינימום את אחריות המוכר לבעיות עתידיות.
אל תוותרו ואל תכנעו ללחצי המוכר לסיים את העסקה. אם סעיף מסוים במסמך זה לא מצא חן בעיניכם, דרשו לתקנו, והקפידו לצרף ליד השינוי את חתימת ידו של המוכר.
 
הכל כתוב
הבטחה בע"פ של נציג המכירות בעת עסקה, טלפונית או פנים מול פנים, תמיד נשמעת טוב. לא תמיד כך יהיה הדבר כשתגיעו לשלב מימוש ההבטחה. כפי שסוכן המכירות דורש את התחייבותכם לתשלום בכתב (גם אם בעסקה טלפונית הוא עצמו כותב זאת), דרשו גם אתם כל הבטחה שניתנה לכם בכתב.
  
חדש חדיש ומחודש
במקרה בו המכשיר אינו פועל, בדקו מראש מה יקרה. כמובן להיתמך בחוזה הרכישה או האחריות. האם תקבלו מוצר חדש באופן מיידי או שמא תצטרכו לחכות עד שהמוצר החדש שרכשתם יחזור מן התיקון, העשוי לארוך שבועות. האם תקבלו החזר מלא לכספכם, החזר חלקי בניכוי סכום מסוים. או זיכוי לרכישה עתידית בחנות, שאפשרי שתתאכזבו ממנה ולא תרצו לקנות בה מוצרים נוספים.
 
שדרוגים
לעתים קיימות גירסאות נוספות לאותו המוצר היוצאות עם הזמן בעיקר במוצרי אלקטרוניקה בהם עדכוני תכנה הן מן השגרה. בדקו כמה יעלה לכם שדרוג, אם בכלל. פעם בכמה זמן תוכלו לבצע את השדרוג וכיצד מתבצע השדרוג.
 
שירות טוב או שירות דב?
במוצרי צריכה רבים, יחסיכם עם החברה ממנה רכשתם את הסחורה נמשכים בתשלומים נלווים בעבור שימוש בשירותים תומכים ומתמשכים, כגון ברכישת מכשיר סלולרי. מערכת התמיכה היא רכיב חשוב בהחלטתכם, כאשר תתקלו בבעיות.
התקשרו למוקד התמיכה עוד לפני הרכישה ובדקו כמה זמן עובר עד המענה. רצוי להתקשר בשעות שונות של היום, כיוון שככל שהעומס גדל, מספר העובדים במחלקת התמיכה גדל. בדקו האם שירות התמיכה כולל בתוכו שירותי תמיכה בבית הלקוח ומה עלותו וזמינותו במידה וכן.
התקשרו למחלקת הניתוקים. בדקו כמה זמן ייקח לכם להתנתק מן השירות. בחברות מסוימות תגלו שקשה מאוד להשיג את האדם האחראי על ניתוקכם מן החברה.
 
מה כוללת האחריות?
האחריות אינה כוללת את כל רכיבי המוצר. לדוגמה, אם רכשתם מקרן, סביר להניח שהאחריות לא תחול על המנורה, שאורך חייה ידוע כמוגבל. חשוב לוודא על אילו חלקים האחריות פועלת, ומהי עלות ההשתתפות העצמית אותה תצטרכו לשלם , אם בכלל.
 
הזכרון הקצר
אם מדובר ברכישת שירות לתקופה מסוימת, בררו היטב מה קורה בתום תקופת החוזה: האם יופסק השירות? האם יימשך במחיר שנקבע או ש"יופסק המבצע" ותשלמו את המחיר המלא עד שתזכרו להפסיק את השירות (או לחדשו). דרשו תזכורת לקראת תום תקופת ההתקשרות.
 
 
חברים טובים
שירות לא טוב גורר אחריו הדים. ספרו לחבריכם על כוונתכם לרכוש את המוצר, כך תוכלו לשמוע מהם על תלאותיהם במחלקת שירות זו או אחרת.
היכנסו לפורומים באינטרנט בנושאי צרכנות וחפשו את שם החברה בה הנכם מעוניינים לרכוש את המוצר. עם זאת, זכרו כי אפשרי שחלק מהודעות התלונה הונחו שם במתכוון ע"י מתחריו של אותו ספק. על כל פנים, עדיף לחבור לחברה שבנתה לעצמה שם טוב בקרב לקוחותיה.כמו כן, ניתן לבדוק ברשת האינטרנט האם נתבעה החברה (תביעות אלו נדונות בעיקר בבית המשפט לתביעות קטנות).
 
משך האחריות
זמן האחריות הינו מוגבל בדרך כלל. קיימים יצרנים הבטוחים במרכולתם עד כדי סיפוק אחריות לכל החיים, אך אלו אינם רבים. בדקו את משך תקופת האחריות ואת עלות המשך האחריות בחברה לאחר תום תקופה זו.
 
מדברים בשפה שלכם
לפי החוק, כל חברה מחויבת לספק לכם חוברת תמיכה למוצר בעברית. אל תסתפקו בדף הכולל תקציר של חוברת עבת כרס באנגלית. קלות תפעול המוצר תהיה לעתים תלויה בהבנתכם את החוברת.
 
תיקון התקלות
בדקו מי מבצע את התיקון. האם התיקון מתבצע במעבדה בחנות בה רכשתם את המוצר או במעבדת תיקונים חיצונית, שם התיקון יארך זמן רב יותר. ספק הכולל בין שירותיו שירותי תיקון מוצרים, עדיף על פני ספק המעביר את המוצר לשירות חיצוני במקרה הטוב, או שולח אתכם אל מעבדות היצרן במקרה הפחות טוב.
בררו כמה מעבדות שירות יש ליצרן, והאם ישנה מעבדה הקרובה לביתכם. בדקו את עלויות השילוח של המוצר ואת זהות הנושא בעלויות השילוח בתקופת האחריות - אתם או הספק.
 
האחריות היא גם ובעיקר שלכם
רוב המוצרים מציינים כי האחריות לא תחול במקרה של שימוש לא נכון במוצר, או בניגוד להוראות הפעלתו. זכרו כי לא ניתן לרוץ לשירות, נשוא האחריות בדרישה לתיקון בחינם בעקבות כל תקלה.

קיימות תקלות הנגרמות בגלל רשלנותם של המשתמשים. ולדוגמה בנאלית, כניסה לבריכה עם שעון חדש בעל אחריות, אך רגיש למים. עם זאת החובה לשימוש נכון מוטלת על הספק והוראותיו. כך שאם לא התקיימה החובה המוטלת עליו לספק את המידע, קיימת בצידכם האחריות ללקט אותה ממקורות אחרים, או פשוט ללכת לרכוש ממקורות אחרים...
 
בהצלחה!

באדיבות Telcoshops.com

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר
 
 
 
 
אינטרנטולוגיה
בניית אתרים
קידום אתרים
מחשבים
התחברות לאינטרנט
מדריכים וטכנולוגיות
תמיכה ושאלות נפוצות
 


דף הבית | אודותינו | מוצרים ושירותים | אתרי אינטרנט | צור קשר | תמיכה טכנית | אינטרנטולוגיה | כניסה לניהול
בדיקת דואר | חיפוש דומיין | חנות וירטואלית | מפת אתר | תנאי שירות והצהרת פרטיות | Ccom IT

© 2021, סיקום - אינטרנט מרקטינג סנטר . כל הזכויות שמורות